HURA! CUP rocznik 2007/8 19.02.2017 (+zdjęcia)

Turniej HURA! CUP 2017 rocznika 2007 – jak graliśmy, przebieg

Tydzień po pierwszych zmaganiach odbył się drugi turniej halowy HURA! CUP, tym razem dla rocznika 2007, którego ponownie organizatorem była nasza Akademia. Można rzec, że historia lubi się powtarzać… bowiem scenariusz tego turnieju w kolejności zajętych miejsc był identyczny jak w roczniku 2005. Tym razem także gra naszej drużyny była zdecydowanie lepsza niż wynik, no ale jak już było napisane przed tygodniem: dopóki w piłce nożnej decydują bramki a nie sama gra...
No właśnie, i za to kochamy futbol ! W niedzielę troszkę zabrakło nam szczęścia, szczególnie w meczu o 5 miejsce.. ale następnym razem będzie lepiej

A tak przedstawia się końcowa tabela:
1 miejsce – Iskra Gdynia
2 miejsce - GKS Kowale
3 miejsce - Gedania Gdańsk
4 miejsce - Jaguar Gdańsk
5 miejsce - AP Gdańsk
6 miejsce - Huragan Gdańsk

Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został zawodnik AP Gdańsk, a najlepszym bramkarzem (tu wybór należał do trenerów wszystkich drużyn) zawodnik Gedanii Gdańsk.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za sportową grę i ducha rywalizacji. Zwycięzcom i nagrodzonym wielkie brawa i słowa uznania.
Turniej był bardzo bardzo wyrównany, dzięki czemu trzymał od początku do samego końca w dużym napięciu.

Pokrótce, jak grała nasza drużyna:
Był to pierwszy taki turniej halowy jaki rozegraliśmy i na początku było widać u chłopców lekkie zdenerwowanie. Być może miało to również wpływ na wynik pierwszego meczu, w którym ulegliśmy Iskrze Gdynia 0:2.
Następny mecz graliśmy z Jaguarem Gdańsk i ulegliśmy im zaledwie 0:1. W rundzie rewanżowej nie daliśmy się ograć Iskrze, przyszłemu zwycięscy turnieju, walcząc do przysłowiowej ostatniej sekundy.. 1:1, i w tym momencie musieliśmy wygrać z Jaguarem Gdańsk aby zagrać w fazie pucharowej. Byliśmy blisko a mecz ponownie zakończył się wynikiem 1:0 dla Jaguara.
Pozostał mecz o 5 miejsce z AP Gdańsk. W tym spotkaniu chłopcy ponownie pokazali charakter i mimo wielu stworzonych sytuacji na zegarze po ostatnim gwizdku widniał wynik remisowy 2:2! O wygranej zdecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się nasi przeciwnicy..

Mecze i bramki:
Huragan-Iskra 0:2
Jaguar-Huragan 1:0
Iskra-Huragan 1:1 (Mateusz Okoński - 1)
Huragan-Jaguar 0:1
Mecz o 5 miejsce
AP Gdańsk-Huragan 2:2 (Mateusz Okoński - 2), karne 3:2

Chłopaki, dziękuję za walkę do samego końca i naprawdę w większości fajną grę.
Cóż, to wszystko. Zapraszamy za rok!
HURA! GO

Więcej zdjęć na: